پروژه ها

پروژه ها

علاوه بر سوابق ارزشمند كاركنان اين شركت در طراحي و اجراي پروژه هاي متعدد در نقاط مختلف جهان، از آغاز تاسیس شرکت تا کنون پروژه های زیادی توسط شرکت پترو پالا گاز اجرا گردیده که در زير به آنها اشاره می شود.

: مهندسی

عنوان پروژه
مهندسی اصولی طرح اکریلونیتریل
مهندسی تفصیلی طرح اکریلونیتریل
مهندسی اصولی طرح استونیتریل
مهندسی اصولی طرح سولفات آمونیوم
مهندسی اصولی واحد های جانبی طرح اکریلونیتریل

:طراحی مفهومی

عنوان پروژه
انتقال پروپیلن از پالایشگاه آبادان به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
ذخیره سازی پروپیلن طرح اکریلونیتریل
ذخیره سازی آمونیاک طرح اکریلونیتریل
واحد تصفیه پساب طرح اکریلونیتریل
برج هاي جذب طرح اکریلونیتریل
تعيين ظرفیت بهينه طرح اکریلونیتریل
واحد تصفیه پساب مجتمع پتروشیمی جم
سیستم روشنایی مجتمع پتروشیمی جم

:مطالعات امکان سنجی

عنوان پروژه
پروژه اکریلونیتریل
پروژه اکریلونیتریل
طرح توليد آميزه هاي پليمري
شرکت پتروشیمی ارگ
طرح توليد فرمالدئيد
طرح متیل متاکریلات
پلی متیل متاکریلات
طرح توليد متيونين
طرح توليد نشاسته و گلوتن

**********************************************************************

مهندسی محیط زیست

سلامتي آحاد يك جامعه به ميزان قابل توجهي تحت تاثير کیفیت محیط زیست مي باشد. یک محیط زیست تمیز و فاقد آلودگی، قطعا سالمتر، ایمن تر و مطبوع تر است. حفاظت از محیط زیست فرصت خوبی را جهت داشتن یک محیط با کیفیت تر فراهم میکند و آن را برای نسل های بعدی حفظ میکند. بخش مهندسی محیط زیست شرکت پترو پالا گاز، امور مهندسی حفاظت از محیط، کاهش آلاینده ها و تصفیه پسماندهاي جامد ، مایع و گازی را مطابق با قوانین و آخرین استاندارد ها بر عهده دارد. شرکت پترو پالا گاز برای تصفيه تمامی خروجيهاي خطرناک ، راه حل های بهینه و ایمنی را ارائه میدهد. ما از طریق ارائه طیف وسیعی از روش های دفع و تصفیه پسماندهاي خطرناک ، می توانیم نیازهای كارفرمايان را تامين كنيم. در اين زمينه شرکت پترو پالا گاز ، با بکارگیری روشهاي كارامد و مناسب با هر وضعيت، نیازهای كارفرمايان و الزامات قانوني را پوشش می دهد. سوابق اين شركت در زمينه مسائل محیطی ، تعهد ما را درقبال ارائه خدمات زيست محيطي با کیفیت بالا نشان می دهد. بطوریکه این خدمات بیش از حد انتظار مشتری بوده و ضمن رعايت قوانين زيست محيطي و استانداردها، به اشاعه فرهنگ حفاظت از محيط زيست كمك كرده و ایمنی لازم را در محيط كار تضمین می نماید. شرکت پترو پالا گاز با بکارگیری فناوریهای پیشرفته در زمينه دفع ضایعات، ارائه خدمات تخصصی زيست محيطي و پياده سازي فرايندهاي ایمنی محيط كار پيشتاز است.

**********************************************************************

NGL پروژه های

شرکت پترو پالا گاز علاوه بر داشتن توانایی در زمینه انجام امور مهندسی، طراحي و اجراي پروژه های نفتی و پتروشیمی، در جایگاهی قرار دارد که با همكاري شركتهاي معتبر جهاني، توانایی انجام امور مهندسی، تهیه و ساخت پروژه های NGL (Natural Gas Liquefaction) را داراست. به منظورگسترش توانایی در زمینه پروژه های NGL، اين شركت با شرکت NGL Tech sdn. ، که یکی از معروفترین شرکت هاي دنيا در این زمینه می باشد، قرار داد همکاری منعقد کرده است. پروژه های NGL از آغاز تا پایان، با بکارگیری طراحی و مهندسي پيشرو و ساخت و تهیه تجهيزات، توسط کنسرسیوم شرکت پترو پالا گاز و NGL Tech sdn. به راحتي انجام می گیرد.

**********************************************************************

(pigging)توپكراني هوشمند

استفاده از توپكهاي هوشمند جهت بازرسي، تميزكاري و سرويس خطوط لوله داراي اهميتي حياتي در صنعت انتقال مواد نفتي به شمار مي رود. شرکت پترو پالا گاز كه از همكاري تعدادي از شركتهاي اروپائي در اين زمينه سود مي برد، توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات ايران جهت شركت در مناقصه پروژه توپكراني خطوط لوله انتقال فراورده هاي نفتي کشور تائيد صلاحيت شده است. . توپك های هوشمند جهت بازرسی خطوط لوله به طور گسترده اي استفاده می شوند. استفاده از توپك ها به جهت توسعه توانایی هاي ويژه آنها، برآورده ساختن الزامات قانونی و دیگر مزایایی که دارند به سرعت در حال گسترش است. برای ارائه پاسخي مناسب به تقاضاي رو به افزون كشور در زمينه بازرسی خطوط لوله، شرکت پترو پالا گاز با شرکت ایتالیایی Tech-So srl ، همكاري مي نمايد. بدين ترتيب اين شرکت در جایگاهی است که توانایی انجام بازرسی in-line خطوط لوله را فارغ از سایز و طول آنها، با بکارگیری توپكهای هوشمند دارد. نتيجه بازرسی خطوط توسط توپكهاي هوشمند، گزارش بازرسی به همراه لیست عیوب موجود است كه به كارفرما ارائه مي شود. برای اینکه بهترين نتيجه از عملیات بازرسی به دست آيد، كارفرما (اپراتور خط لوله) می باید ضمن ارائه همكاريهاي لازم، جهت حفظ یکپارچگی و نگهداری خط لوله با عنايت به لیست عیوب، اقدامات لازم را جهت رفع عيوب مزبور انجام دهد. اجرای توپكراني هوشمند خطوط لوله با رعايت موارد ایمنی و الزامات عملیاتی، همواره يك پروژه پر اهميت است. بدين علت هر نوع عملیات توپكراني باید به دقت برنامه ریزی گردد؛ به گونه ای که • ابزار مناسب جهت اجرای صحیح عملیات تمیز کاری و بازرسي خطوط لوله بکار گرفته شود، • توپك به كار گرفته شده در خط لوله گیر نکند، • مکان یابی و حذف نقاط گیر احتمالي صورت گیرد و • روشهای مناسب و ایمن جهت ارسال و دريافت توپك و انجام عمليات بازرسي به كار گرفته شود